Bosak i Duda uczcili Pamięć Wyklętych udziałem w biegach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych w okolicznościowych zawodach biegowych uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda oraz ubiegający się o to stanowisko Krzysztof Bosak. Dla obu kandydatów w zbliżających się wyborach ważne jest, aby godnie i stale przypominać o bohaterskich czynach Wyklętych.

Prezydent Andrzej Duda oraz poseł Krzysztof Bosak wzięli udział w biegach z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych. Głowa Państwa pobiegła w zawodach w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy mieli do wyboru bieg na 1963 metry, 5 kilometrów.

Zobacz także: Lewica dostała trochę poparcia i znowu szczeka na Żołnierzy Wyklętych

Przed rozpoczęciem zawodów zacytował wiersz Zbigniewa Herberta – “Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy. Pozostał po nich w kopnym śniegu. Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy” – dodając – “I tym śladem zaraz pobiegniemy, za co ogromnie dziękuję”.

Bosak o harcie ducha

Inny z kolei kandydatów na stanowisko Prezydenta RP, Krzysztof Bosak wystartował w zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do wyboru uczestnicy mieli bieg na 1963 metry, na 10 km oraz marsz nordic walking.

Kandydat Konfederacji mówił przed zawodami – “To sygnał, że zachowanie dobrej kondycji, indywidualnie i dla całego społeczeństwa, jest ważne, by przetrwać  trudne czasy i zachować hart ducha”.

Podkreślił również istotę samego uprawiania sportu – “Nie wiadomo, kiedy nadejdą trudne czasy, dlatego mądre narody są zawsze przygotowane i nie dają się rozleniwić, kiedy są czasy pokoju, kiedy jest spokojnie”.

“Zdania zawsze będą podzielone. Historycy są od tego, by dzielić włos na czworo. Natomiast w wymiarze społecznym pewne oceny są uogólnione. W tym uogólnieniu w skali makro, Żołnierze Wyklęci walczyli z narzuconą z zewnątrz niewolą, totalitarnym, komunistycznym reżimem. I za tę walkę i poświęcenie zasługują na szacunek i pamięć” – wyjaśnił.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY