[SONDAŻ] Krzysztof Bosak nadal 5%, Andrzej Duda ma aż 43%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Tradycyjnie informujemy o wynikach badania pracowni Social Changes dla kojarzonego z władzą portalu wPolityce.pl. Krzysztof Bosak ma w nim nadal 5%.

W sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl, którzy kojarzony jest z Prawem i Sprawiedliwością, pierwsze miejsce zajmuje oczywiście obecnie urzędujący prezydent oraz kandydat PiS, Andrzej Duda. W sondażu ma on aż 43% poparcia, co oznacza wzrost o trzy punkty procentowe w porównaniu do ostatniego badania. Druga jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska. Ma ona 24%, co z kolei oznacza spadek. Co prawda o tylko jeden punkt procentowy, ale jednak. Podium zamyka Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia to kandydat mocno krytykowany za brak wyrazistych poglądów w praktycznie jakiekolwiek sprawie, ale mimo to w sondażu zajmuje on trzecie miejsce z aż 11% poparcia. Stracił on jeden punkt procentowy jeśli porównać wyniki do ostatniego badania tej pracowni. Dalej jest Robert Biedroń. Kandydat skrajnej lewicy ma 10%, co oznacza wzrost o jeden punkt. Dalej jest kandydat tak zwanej Koalicji Polskiej, a więc sojuszu Polskiego Stronnictwa Ludowego z pozostałościami niegdyś antysystemowego ruchu Kukiz’15. Władysław Kosiniak-Kamysz ma 7%.

ZOBACZ TAKŻE: Konwencja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Mocne komentarze

Wynik Władysława Kosniak-Kamysza oznacza, że zaliczył on spadek aż o dwa punkty w porównaniu do ostatniego badania Social Changes. Co ciekawe już kolejne badanie z rzędu taki sam wynik otrzymuje kandydat Konfederacji, a więc sojuszu Ruchu Narodowego, Partii KORWiN i partii Grzegorza Brauna. Krzysztof Bosak może więc znów liczyć na 5% poparcia. Wygląda więc na to, że Konfederacja i Krzysztof Bosak mają już swój żelazny elektorat. O lepszy wynik trzeba jednak powalczyć. Czy Krzysztofowi Bosakowi się to uda? Zobaczymy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY