Nadciąga nowy kryzys imigracyjny? Turcja otworzyła granice, idą tysiące

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia

Turcja otworzyła swoje granice. Podobno dzisiaj granice z Unią Europejską przekroczyło prawie 20 tysięcy imigrantów. W Turcji czeka ponad 3,5 miliona.

Turcja otworzyła granice. Jak informują na przykład działacze Rot Niepodległości na swoim profilu na portalu społecznościowym Twitter, “Tysiące migrantów próbuje przedostać się do Europy! Turcja zaprzestała kontroli granicznych i zwozi imigrantów pod granice Grecji, aby naciskać na Europę i wywołać kolejny kryzys. Grecy dzielnie bronią granic przed nową falą nielegalnych imigrantów. Media piszą o kolejnej inwazji”. Turcy oskarżają Unię Europejską o niedotrzymanie zasad umowy między Turcją a UE ws. imigrantów.

Powody wydają się jednak oczywiście inne. Trzeba rozumieć, że wojna domowa w Syrii nie do końca jest wojną domową. Ścierają się tam interesy Zachodu, Rosji, Iranu, sunnitów, Turków. Każdy walczy o swoje. Na terenie Syrii swoje działania militarne prowadzi też Turcja. Giną żołnierze syryjscy i tureccy. Na własne oczy widzimy, że Turcja wprost wspiera dżihadystyczne organizacje terrorystyczne, działa na terytorium suwerennego państwa, zabija żołnierzy tego państwa, a Zachód milczy. Turcja jest członkiem NATO. Szachuje też Brukselę kwestią imigrantów.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] Krzysztof Bosak nadal 5%, Andrzej Duda ma aż 43%

Kryzys imigracyjny to coś, czego panicznie boją się elity brukselskie Unii Europejskiej. Powrót tego kryzysu to kolejna fala poparcia dla i tak coraz popularniejszych ruchów i partii narodowych, eurosceptycznych czy “populistycznych” w Europie. Erdogan szantażuje więc władze Unii Europejskiej. Jeśli UE zaakceptuje niemoralne działania Turcji na Bliskim Wschodzie, kryzysu imigracyjnego nie będzie, a służby Turcji zatrzymają imigrantów u siebie. W kraju tym czeka ponad 3,5 miliona ludzi, którzy marzą o Europie. Wśród nich podobno dziesiątki tysięcy niedawnych bojowników islamskich. Grecja zapowiada, że nie będzie wpuszczała tych ludzi.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY