Litwa i Białoruś potwierdziła pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Litwa i Białoruś potwierdziła pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Na chwilę obecną zarażeni mają nieznaczne objawy.

Litwa i Białoruś oficjalnie potwierdziły pierwsze przypadku zakażenia koronawirusem. Litewski rząd poinformował, że zakażona to 39-latka, która wróciła z Werony na północy Włoch. Dokładnie przebadane zostaną także wszystkie osoby, które siedziały w samolocie obok kobiety. “Chcielibyśmy poinformować, że testy przeprowadzone 27 lutego w centrum epidemiologii i mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa Covid-19 u jednego ze studentów z Iranu” – poinformował natomiast Minister Zdrowia Białorusi.

Po raz kolejny przestrzegamy przed paniką i niepotrzebnym wzniecaniem emocji. Według informacji płynących z ministerstwa zdrowia oraz specjalistów, choroba COVID-19 nawet w 80% przypadków przebiega łagodnie lub nawet bezobjawowo. Większość zmarłych to osoby starsze lub chore, które cierpiały już wcześniej na inne choroby, które osłabiły organizm. Umieralność nie jest wcale większa, niż przy wielu innych chorobach. Przekazujemy aktualne informacje na temat koronawirusa.

Czy koronawirus pojawi się w końcu i w Polsce? Wiceminister Waldemar Kraska podkreśla, że taka sytuacja może się wydarzyć. Podejrzani pacjenci wciąż przebywają w szpitalach: “Tak jak zawsze powtarzam, nie wykluczamy, że w końcu w Polsce koronawirus się pojawi. Ale jeszcze raz z całą mocą podkreślam: wszystkie nasze służby są w pełnej gotowości, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność”.

ZOBACZ TAKŻE: Lewacki burmistrz: “Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY