Ukrainiec rozpijał i molestował nieletnie uczennice w bursie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W Białej Podlaskiej 47-letni Ukrainiec miał wynająć pokój w szkolnej bursie. Tamże miało w listopadzie zeszłego roku dojść do niepokojących wydarzeń. Mężczyzna nakłaniał nieletnie dziewczynki do spożycia alkoholu, a następnie zmusił do różnych czynności seksualnych.

Jak pisze “Dziennik Wschodni” 47-letni Ukrainiec wynajmował pokój w szkolnej bursie, gdzie doszło do bulwersujących opinię społeczną wydarzeń z udziałem dzieci. W listopadzie w trakcie Święta Niepodległości mężczyzna nakłaniał nieletnie dziewczynki do spożywania alkoholu, a później wykorzystał je seksualnie.

Zobacz także: [OPINIA] Dorosz: Ruch narodowy wczoraj (1939-1989)

Dyrekcja placówki dowiedziała się o tej sprawie od wychowawców dziewczynek. Na miejsce została wezwana policja, która aresztowała sprawcę i zabezpieczyła dowody. Do rozwiązania niepokojącej sytuacji została również zaangażowana rada pedagogiczna.

Agnieszka Wawryniuk, dyrektor bursy powiedziała lokalnym mediom – “Jedna z dziewczyn, o których mowa jest narodowości ukraińskiej. Mówiła nam, że utrzymywała kontakt z tym panem, bo są krajanami, którzy chcieli ze sobą porozmawiać”.

Proceder wynajmowania pokojów w bursie trwał od czasu powstania placówki. Kobieta podkreśla, że dochody z tego tytułu były przeznaczane na pielęgnacje ośrodka m.in. na jej wyposażenie.

Całą sprawę zbadało również Kuratorium Oświaty w Lublinie. W wyniku kontroli ujawniono, że bursa prowadzi usługi hotelowe. Co jest niezgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ponieważ w bursach mogą mieszkać wyłącznie uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY