Prezydent Andrzej Duda apeluje o posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Po godzinie 13:30 odbyło się spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Wziął w nim udział prezydent, premier i minister zdrowia.

Po godzinie 13:30 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie na temat stanu przygotowań państwa do walki z koronawirusem z Chin, który w ostatnim czasie błyskawicznie rozprzestrzenia się w Europie. Wziął w nim udział Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i inni. Rozmawiano na temat procedur i przygotowań państwa i służb na pojawienie się przypadków koronawirusa w Polsce, co jest przecież tylko kwestią czasu. Koronawirus zaraża i zabija na północy Włoch, gdzie zawsze jest wielu turystów z Polski.

Po spotkaniu Andrzej Duda zapewniał, że jak na razie w Polsce nie ma żadnego przypadku choroby COVID-19. Stwierdził jednak, że jest to tylko kwestia czasu. “Dlatego od kilku tygodni trwają działania zabezpieczające. Obecnie wdrożono nowe zalecenia na lotniskach i innych środkach lokomocji. W samolotach obowiązkowo sprawdzana jest m.in. temperatura” – mówił prezydent. Zaapelował także do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa. Miejmy nadzieję, że to rzeczywiste działanie na rzecz naszego wspólnego dobra, a nie element kampanii wyborczej.

ZOBACZ TAKŻE: Duda spotkał się z klubem PiS. Konfederacja zaprosiła go na posiedzenie

“Poprosiłem Elżbietę Witek o zwołanie w najbliższym czasie posiedzenia Sejmu. Chciałbym, aby ta debata odbyła się publicznie i żeby rząd udzielił społeczeństwu informacji o tym jak wygląda sytuacja w związku z szerzącą się epidemią zachorowań w Europie” – tłumaczył swój apel prezydent Andrzej Duda. Przypomnijmy, że koronawirus zabił już kilkanaście osób we Włoszech, właśnie pojawiły się też przypadki w Chorwacji czy Grecji. Na chorobę COVID-19 łącznie zmarło już ponad 2700 osób, a ponad 80 tysięcy jest zarażonych. Jeszcze niedawno problem dotyczył prawie tylko Chińczyków. Teraz wirus jest już w 43 krajach.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY