Duda spotkał się z klubem PiS. Konfederacja zaprosiła go na posiedzenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

W poniedziałek Andrzej Duda uczestniczył w posiedzeniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprosiła go Konfederacja.

W poniedziałek wieczorem w Jachrance odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu w podwarszawskiej miejscowości udział wzięli też premier oraz prezydent. Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy wywołała wiele emocji wśród polityków, dziennikarzy i komentatorów politycznych. Zdarzyło się bowiem po raz pierwszy, żeby urzędujący prezydent wziął udział w spotkaniu klubu parlamentarnego. Wszyscy odebrali to jako dowód hipokryzji prezydenta Andrzeja Dudy, który to pięć lat temu krytykował zależność Komorowskiego od PO.

Na zarzuty takie odpowiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, Paweł Mucha. Stwierdził on, że nie pamięta, “żeby było zaproszenie ze strony jakiegokolwiek innego klubu”. Dzisiaj odpowiedziała na to Konfederacja. Podczas konferencji prasowej w Sejmie, politycy Konfederacji oficjalnie wystosowali zaproszenie do prezydenta Andrzeja Dudy. “W związku z tym niespodziewanym pojawieniem się pana prezydenta Andrzeja Dudy na spotkaniach sił parlamentarnych, po tym apelu ministra Muchy, żeby takie zaproszenia do pana prezydenta formułować, my wychodzimy na przeciw panu prezydentowi”.

ZOBACZ TAKŻE: Partia Demokratyczna nie chce Berniego Sandersa. Jest zbyt lewacki

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, pokazał dziennikarzom pismo zapraszające prezydenta na posiedzenie koła Konfederacji. “Zapraszamy pana Prezydenta na posiedzenie koła Konfederacji, zapraszamy również do tego aby podjął z nami dialog, tak jak zrobił to podczas wyjazdowego klubu PiS. Wierzymy, że skoro znalazł czas na spotkanie z politykami partii rządzącej, to w kampanii wyborczej, kiedy każdy głos, każdy wyborca jest ważny, znajdzie także czas na rozmowę z posłami Konfederacji, którzy reprezentują ponad milion prawicowych wyborców i kolejne miliony, które w tej w kampanii pozyskamy”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY