REKLAMA

Trump sprzeda Indii broń za 3 mld dolarów. Zapowiedział współpracę wojskową

REKLAMA

Trump sprzeda Indii broń za 3 miliardy dolarów. W pierwszym dniu wizyty zapowiedział również współpracą wojskową obu krajów.

Wizytę w Indiach prezydent Trump rozpoczął od aśram Mahatmy Gandhiego nad rzeką Sabarmati w Ahmedabadzi. Polityk m.in. zakręcił tzw. kołowrotkiem Gandhiego, który jest symbolem pokojowego oporu, ruchu niepodległościowego w Indiach.

Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił także mowę do 110-tysiącznego tłumu zebranego na stadionie Motera: „Miło mi obwieścić, że jutro nasi przedstawiciele podpiszą umowę sprzedaży o wartości 3 mld USD na absolutnie najwyższej jakości helikoptery wojskowe i inny sprzęt dla indyjskiej armii”.

„USA i Indie są zjednoczone, by chronić obywateli przed radykalnym terrorem islamskim. Oba kraje przez niego cierpiały” – podkreślał w przemówieniu i jak przekonywał obywateli Indii: „Premier Modi jest twardym negocjatorem”. Jednocześnie polityk pochwalił indyjską tolerancję „hindusi, muzułmanie, sikhowie, dżajniści, buddyści, chrześcijanie i żydzi, ramię w ramię, praktykują swoją wiarę w harmonii”.

REKLAMA

Komentarze