Prezydent podpisał ustawę o dodatkowych świadczeniach emerytalnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Żyrardowie doszło do podpisania ustawy o dodatkowych świadczeniach emerytalnych. Prezydent podpisał wobec zgromadzonych mieszkańców tzw. trzynastkę dla emerytów i rencistów. Ustawa wchodzi w życie wraz z 1. marca.

Prezydent Andrzej Duda w obecności mieszkańców Żyrardowa podpisał ustawę o dodatkowych świadczeniach emerytalnych. Zgodnie z ustawą, która wchodzi do życia 1. marca tzw. trzynastki będą wypłacane co roku.

Zobacz także: Młodzież Wszechpolska szkoli członków: „Nacjonalizm w dobie wyzwań współczesności”

“Możemy zrealizować to co bardzo istotne w każdym praworządnym państwie, aby jego gospodarka była ukształtowana na tzw. zasadzie społecznej gospodarki rynkowej” – powiedział do zebranych na hali widowiskowej Aqua Park.

Świadczenia otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych. Źródłem ich finansowania będą pieniądze Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY