REKLAMA

Konfederacja w Sejmie apeluje o merytoryczną kampanię

Przedstawiciele Konfederacji wraz z kandydatem na Prezydenta RP, Krzysztofem Bosakiem podczas konferencji prasowej zaprosili pozostałych przeciwników do merytorycznej kampanii. Tematem przewodnim była napaść na dwóch poznańskich działaczy Konfederacji.

„Dzisiaj chcielibyśmy zaapelować do wszystkich kandydatów i mediów o to, aby kampania prezydencka była kampanią merytoryczną” – powiedział Tomasz Grabarczyk – „Niestety w niedzielę mieliśmy sytuacje bezprecedensową. Nasi działacze zbierający podpisy zostali zaatakowani” – dodał.

Konfederacja zgłosiła sprawę pobicia dwóch swoich działaczy na Policję, gdzie obecnie trwają odpowiednie procedury. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania wideo z miejsca zdarzenia.

Zobacz także: Belgijski antysemityzm na ulicach Aalst

Poseł Michał Urbaniak poinformował również podczas konferencji prasowej o dwóch innych przypadkach naruszeń działaczy Konfederacji. W Warszawie zniszczono materiały wyborcze, a w Gdańsku uszkodzono stoisko do zbiórki podpisów.

„Apelujemy o to, aby wyborcy dokładnie przyglądali się kandydatom w telewizji i gazetach oraz aby zwracali uwagę na merytorykę” – powiedział działacz Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji.

„Chciałbym podziękować działaczom zaangażowanym w zbiórkę podpisów, którzy w tym momencie zbierają z ryzykiem bycia zaatakowanym, przez ludzi nasyconych jakąś złą ideologią. Dziękuje im za poświęcony czas oraz poświęcenie własnego zdrowia” – powiedział Krzysztof Bosak.

Według dotychczasowych wyliczeń Konfederacja uzbierała do tej pory połowę potrzebnych podpisów do zgłoszenia swojego kandydata na Prezydenta.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

Konfederacja/NCzasTV

REKLAMA

Komentarze