Donald Tusk oficjalnie popiera Małgorzatę Kidawę-Błońską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/Donald Tusk

Donald Tusk oficjalnie poparł Małgorzatę Kidawę-Błońską. Czy to pomoże czy zaszkodzi kandydatce Koalicji Obywatelskiej? MKB popiera ok. 25% Polaków.

Na profilu Donalda Tuska na portalu społecznościowym Twitter pojawiło się dzisiaj zdjęcie Tuska razem z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Zdjęcie zostało umieszczone razem z podpisem o treści “Właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową!”. Trudno o bardziej bezpośrednią informację o poparciu dla danego kandydata. Wygląda więc na to, że Borys Budka mówił prawdę, że Donald Tusk będzie “wykorzystany” do kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Czy to pomoże Koalicji Obywatelskiej?

Oczywiście jest spora grupa ludzi, którzy uważają Donalda Tuska za bohatera. Pamiętajmy jednak, że istnieje nadal też spora grupa ludzi, która wzdycha za czasami Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nawet jeśli dana państwowość lub rządy były słabe, zawsze jest grupa, której żyje się dobrze. Niewątpliwie niektórym Polakom mogło żyć się dobrze za czasów Donalda Tuska. Szczególnie tym, którzy wzdrygają się na jakiekolwiek hasła narodowo-katolickie, a nadziei na przyszłość upatrują w dalszej podległości względem Berlina czy Brukseli.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] Spory spadek poparcia dla Andrzeja Dudy, 5% dla Bosaka

Większość Polaków oceniła rządy Platformy Obywatelskiej negatywnie. Donald Tusk, do którego niechęć była olbrzymia, “uciekł” na posadę do Brukseli. Czy tak jawne poparcie kandydatki Koalicji Obywatelskiej pomoże jej, czy jednak będzie to swojego rodzaju “pocałunek śmierci”? Donald Tusk kojarzy się jednak z poważną polityką. Małgorzatę Kidawę-Błońską dręczą ciągłe wtopy, błędy i gafy, a więc wsparcie polityka obeznanego w technikach pijarowo-propagandowych może jej jednak pomóc. Na tę chwilę poparcie dla MKB wyraża ok. 25% Polaków.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY