Już nawet na Zachodzie widzą, że PiS okłamuje Polaków ws. imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

“Polska, jeden z najbardziej homogenicznych krajów Europy, staje się państwem imigrantów”. Kiedy kłamstwa PiS o imigrantach zauważą Polacy?

Już nawet na Zachodzie zauważają, że Prawo i Sprawiedliwość okłamuje Polaków ws. imigrantów. Przypomnijmy: cała propaganda PiS przez kilka lat była antyimigracyjna. Cała ta retoryka skończyła się tylko tym, że nie przyjęliśmy kilku tysięcy “uchodźców”, których wcisnąć nam chciała Angela Merkel. Sami jednak przyjęliśmy kilka milionów Ukraińców i wiele dziesiątek tysięcy innych: sam “The Economist” pisze o 36 tys. Nepalczyków, 20 tys. Hindusów i 18 tys. obywateli Bangladeszu. Przypomnijmy, że Bangladesz to obok Pakistanu jedno z najbardziej islamskich państw Azji Południowej.

Kiedy coraz więcej ludzi zaczęło to zauważać okazało się, że chodziło tylko o “nielegalnych” imigrantów. Zachodnia prasa zaczyna to komentować wprost: “Polska, jeden z najbardziej homogenicznych krajów Europy, staje się państwem imigrantów”. W artykule zauważono też, że Polska przyjęła więcej imigrantów niż jakiekolwiek inne państwo członkowskie Unii Europejskiej. Pięć razy więcej, niż Niemcy! Oczywiście pisowska władza próbuje zaprogramować swoich wyborców w ten sam sposób, co politycy zachodni zachodnioeuropejskie narody. “Płacą podatki, więc jest wszystko okej”.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie Stronnictwo Ludowe zebrało podpisy. Nie obyło się bez manipulacji

Turcy przyjeżdżający do Niemiec w latach 70. też płacili podatki. Są sprawy ważniejsze, niż chwilowy interes kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy przedsiębiorców. Co ciekawe, “The Economist” zwraca też uwagę, że PiS zignorował lekcję, jaką mógł wyciągnąć z obserwacji złych doświadczeń z imigrantami w krajach Zachodu. Na tę chwilę jednym ugrupowaniem, w którym pojawiają się hasła przeciwne imigracji zarobkowej, jest Konfederacja. “Rząd polski wybrał połączenie naiwności, oszustwa i nadziei, że sprawy same się ułożą”. Po raz kolejny Polak mądry będzie tylko po szkodzie?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY