Zagraniczne sklepy ukarane za kłamanie ws. oznaczeń towarów. Ponad 800 kontroli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zagraniczne sklepy ukarane za okłamywanie ws. oznaczeń towarów. To efekt działań rolników – UOKiK przeprowadził ponad 800 kontroli jakości.

Zagraniczne sklepy ukarane za kłamanie ws. oznaczeń towarów – sieci handlowe niewłaściwie informowały bowiem o kraju pochodzenia produktów. I tak np. ziemniaki oznaczone jako polskie były sprowadzane z Izraela. UOKiK przeprowadził kontrolę w sklepach Biedronki, sieci Lidl czy hipermarketach, które należą do Auchan, Carrefoura czy Kauflandu.

To efekt działań polskich rolników. Przypominamy, że niedawno Agrounia zdecydowała się wezwać policję do Biedronki ponieważ marchew sprzedawana luzem była oznaczona jako polska. Tymczasem, wedle informacji, które umieszczono na kartonach pochodziła z… Holandii: “To jawne działanie na szkodę polskich rolników i oszukiwanie polskich konsumentów. Dzisiejszy przypadek zgłosiliśmy na policję, która podjęła interwencje”.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedają zagraniczne towary jako polskie. Protest Agrounii [WIDEO]

W 2019 r. Inspekcja Handlowa nałożyła łącznie ponad 260 kar w wysokości ok. 200 tys. złotych. Co ważne, inspektorzy zdecydowali się sprawdzić około 5,5, tysiąca partii warzyw i owoców. Aż jedna czwarta skontrolowanych towarów była źle oznakowana: “Konsument musi dysponować rzetelną informacją, skąd pochodzą ziemniaki, pomidory, ogórki czy jabłkaCzęsto na tej podstawie konsument w ogóle decyduje o tym, czy dokona zakupu. Niedopuszczalne jest, aby sklepy wprowadzały konsumentów w błąd co do kraju pochodzenia produktów” – mówi prezes UOKiK.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY