REKLAMA

CBA w mieszkaniu syna Banasia, „Agent Tomek” trzy miesiące aresztu

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) weszło dzisiaj rano do mieszkania syna Mariana Banasia. „Agent Tomek” został aresztowany na trzy miesiące.

Dzisiaj rano Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do mieszkania syna Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli. To kontynuacja zamieszania, które rozpoczęło się wczoraj. Nastąpiła wymiana ciosów pomiędzy CBA i NIK. Wczoraj CBA weszło do mieszkań Banasia, także mieszkania jego córki. W odpowiedzi NIK rozpoczęło kontrolę w prokuraturze. Tomasz Kaczmarek został z kolei zatrzymany na trzy miesiące. Jest oskarżany o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszystko bardziej przypomina porachunki mafii, niż walkę polityczną. Uderzy to w poparcie dla PiS, które to i tak zaczęło już topnieć.

Czy Marian Banaś i Tomasz Kaczmarek („Agent Tomek”) są nieskazitelnie czyści? Czy są niewinni? Nie. Od wydawania tego rodzaju wyroków jest jednak sąd. Miejmy nadzieję, że kiedyś sąd rzeczywiście uczciwy i niezależny od polityków – tak ze strony Koalicji Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich innych partii politycznych – zajmie się sprawą. Jednak tylko głupiec nie oceniałby całej obecnej sytuacji wokół Najwyższej Izby Kontroli (NIK) i Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) w kategoriach politycznych. Medialne operacje wymierzone w Banasia i jego rodzinę czy areszt dla „Agenta Tomka” to prosty sygnał.

ZOBACZ TAKŻE: Temat „447” powraca! Ambasador Izraela chce „zwrotu majątku” [WIDEO]

Sygnał pt. „Tak się kończy atakowanie władzy”. Sprawę skomentował między innymi jeden z liderów Konfederacji oraz prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki: „Sprawy narosłe wokół szefa NIK powinny być rzecz jasna dogłębnie (i wielowymiarowo) wyjaśnione. Dzisiejszy najazd służb na mieszkanie Banasia, gabinet, mieszkanie córki i zatrzymanie syna nie wyglądają jednak jak standardowa procedura tylko jak zastraszanie politycznego wroga”. Będziemy informować o rozwoju sytuacji i kolejnych faktach dotyczących tej afery. Czy Polska doczeka się poważnych ludzi u steru państwa?

REKLAMA

Komentarze