PiS robi porządki? Agent Tomek zatrzymany, CBA w mieszkaniu Banasia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Bycie problemem dla Prawa i Sprawiedliwości nie kończy się dobrze. “Agent Tomek” został zatrzymany, Centralne Biuro Antykorupcyjne w mieszkaniu Banasia.

Były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), Tomasz Kaczmarek (a więc słynny Agent Tomek) – został zatrzymany. Ma to związek z nieprawidłowościami w prowadzonym przez niego stowarzyszeniu Helper. Wcześniej przewodniczyła mu żona Tomasza Kaczmarka. Po jej rezygnacji kierował nim Tomasz Kaczmarek. Stowarzyszenie otrzymywało dotacje od państwa. Zajmowało się pomocą osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Prowadziło domy samopomocy w kilku miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego.

Z kolei, według nieoficjalnych na razie informacji, Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) weszło do mieszkania Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli. Od dłuższego już czasu trwa “sprawa Banasia”. W związku z aferą, o której wielokrotnie na łamach Mediów Narodowych wspominaliśmy, rząd Prawa i Sprawiedliwości próbował usunąć Mariana Banasia z zajmowanej przez niego funkcji. Nie udało się to. Od tamtego czasu Marian Banaś próbuje bronić się przed PiS i, według polityków PiS, staraja się zaszkodzić rządowi tak zwanej “dobrej zmiany”.

ZOBACZ TAKŻE: Starcie PiS i PO o władzę nad… grupą polsko-żydowską. 139 posłów

Działania CBA zleciła Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Prowadzone są czynności w nieruchomościach Mariana Banasia. CBA miało wejść do mieszkań Banasia w stolicy oraz Krakowie. Funkcjonariusze zainteresowani są dokumentami dotyczącymi kupna i zbycia nieruchomości oraz sprawą oświadczeń majątkowych szefa Najwyższej Izby Kontroli. Pojawiają się też informacje, że funkcjonariusze mieli wejść także do mieszkania córki Mariana Banasia. Cała afera rozpoczęła się od tego, że w kamienicy należącej do Banasia miał się znajdować “hotel na godziny”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY