Mazurek: Władze Warszawy nie chcą dekomunizacji [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O Muzeum POLIN i kontrowersyjnej ulicy Pawła Adamowicza w Warszawie z Piotrem Mazurkiem rozmawia Marek Matecki.

Piotr Mazurek to radny Warszawy, a od 19 czerwca 2019 roku jest Szefem Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego: “Spór o Muzeum POLIN ma ciąg dalszy. To instytucja powołana jeszcze za czasów SLD. Pan Stola nie jest założycielem muzeum. Bez niego instytucja dobrze sobie radzi”.

Pobierz program PIT

Piotr Mazurek w studiu Mediów Narodowych poruszył temat Rzecznika Praw Obywatelskich: “Pan Bodnar interweniuje wtedy, kiedy mu pasuje. Jego kadencja trwa 6 lat, trzeba jednak pamiętać, że dopóki nie zostanie wybrany nowy rzecznik to jego funkcję będzie pełnił nadal Adam Bodnar. Jestem przekonany, że Sejm będzie dążył do tego, aby zmienić RPO”

“Warszawa i Trzaskowski nie chcą dekomunizacji”

Gość MN starał się także odpowiedzieć na pytanie o tym po co Warszawie aleja Pawła Adamowicza: “W Warszawie jest opór przeciwko dekomunizacji. Mamy bardzo długi wykaz banku nazw, czyli zasłużonych osób, które mogą być patronami ulic, nie mogą się doczekać, aby zostać uhonorowanym. Tymczasem w parku jest alejka im. Pawła Adamowicza”

“Adamowicz nie miał nic wspólnego z Warszawą. Przypominam, że w Warszawie patronami ulic zostają 5 lat po śmierci. Uzasadnienie nadania tej alejki jest żałosne. To totalny bełkot, nie ma żadnego powodu, aby Paweł Adamowicz w tak krótkim czasie został patronem uliczki”.

ZOBACZ TAKŻE: Mazurek: Profesor Stola prowadził w Muzeum POLIN działalność polityczną [WIDEO]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY