Michalkiewicz o złożach i męczeństwie Romana Giertycha [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Gościem redaktora Marka Mateckiego w Mediach Narodowych był Stanisław Michalkiewicz. Mówił w programie m.in. o złożach naturalnych i dyskusji wokół tego tematu, a także o wyborach prezydenckich i Romanie Giertychu.

“Jest to nowelizacja ustawy o prawie górniczym i geologicznym, która polegała na tym, żeby dwóm przedsiębiorstwom umożliwić dokończenie procesu koncesyjnego według poprzednich zasad” – wyjaśnił na wstępie Stanisław Michalkiewicz sens ustawy o prawie górniczym i geologicznym.

Redaktor Michalkiewicz podzielił się opinią, że gdyby sprawował mandat poselski również wstrzymałby się od głosowania w tej sprawie, przez niejasne intencje tej nowelizacji. Odniósł się tym samym do zarzutów w kierunku Konfederacji.

Zobacz także: OSTRO! Górnicy wkurzeni na PiS wysypali węgiel w biurze Morawieckiego

W dalszym toku rozmowy gość redaktora Marka Mateckiego powiedział, że nie ufa państwowym spółkom, gdzie zarząd nie ponosi odpowiedzialności. Natomiast jest za tym, aby to polskie prywatne firmy zajmowały się wydobywanie bogactw naturalnych, lecz nie chciałby aby tą działalnością zajmowały się zagraniczne spółki.

“Na początku byłem zaskoczony kandydaturą Hołowni” – stwierdził Michalkiewicz – “Jednak jak zobaczyłem kto za nim stoi, to już tak nie uważam, bo jego doradcą jest gen. Różański, a szefem kampanii Jacek Cichocki, były koordynator służb” – uzasadnił.

Więcej w materiale poniżej:

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY