Żydowski politolog: Polska była partnerem Hitlera w jego agresji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie milkną echa po obchodach wyzwolenia KL Auschwitz i konflikcie rosyjsko-polskim. Żydowski politolog komentuje słowną walkę o historię II wojny światowej.

“Polska Nie była sojusznikiem Hitlera, ale partnerem w jego agresji” – komentuje Szelmo Awineri. Politolog nawiązuje do “brzydkiej plamy na polskiej polityce”: “Po zawarciu układu monachijskiego Polska najechała na czeską część regionu i zaanektowała go – w koordynacji z armią niemiecką, która zajęła inne obszary Czechosłowacji”.

“W tym pakcie z września 1938 r. zgodzono się na aneksję Sudetów przez Niemcy i w praktyce położyły kres niepodległości Czechosłowacji. Reakcja Polski była marginalna – jest to brzydka plama na polskiej polityce”. Dyplomata w dzienniku “Haaretz” przypomniał, że jako 5-latek zobaczył po raz pierwszy czołg na drodze między Krakowem a Cieszynem: “Nie niemieckie czy radzieckie, ale polskie czołgi przejeżdżające przez naszą ulicę w drodze do »wyzwolenia« Cieszyna”.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Ministerstwo Kultury płaci na kłamstwa o antysemityzmie Polaków

Szelomo Awineri to żydowski politolog i filozof, dyplomata izraelski, w latach 1999–2001 dyrektor Instytutu Studiów Europejskich na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY