[SONDAŻ] Krzysztof Bosak ma już 5% w sondażu. Ostatnio było tylko 3%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

W sondażu pracowni Social Changes na zlecenie pisowskiego portalu wPolityce.pl Krzysztof Bosak ma już 5% poparcia. Ostatnio było to tylko 3%.

Pisowscy politycy, media i “dziennikarze” stale atakują Konfederację. Ostatnio nawet krytyka zakupu F-35 była przedstawiana przez “Gazetę Polskę” na zasadzie “pewnie woleliby rosyjskie”. Mimo to, nawet w badaniu przeprowadzanym na zlecenie pisowskiego portalu widoczny jest wzrost poparcia dla kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich, Krzysztofa Bosaka. W najnowszym sondażu wiceprezes Ruchu Narodowego może liczyć już na 5% poparcia. W ostatnim badaniu tej pracowni było tylko 3%.

Pierwszy oczywiście jest obecny prezydent, Andrzej Duda. PAD może liczyć na aż 46% poparcia (wzrost o cztery punkty procentowe). Małgorzata Kidawa-Błońska ma tylko 24% poparcia (jej poparcie zmalało o jeden punkt procentowy). Trzeci jest Szymon Hołownia. Ma on tylko 9% poparcia. To spadek o trzy punkty, na co wpływ miał zapewne tragiczny spot wyborczy Hołowni, w którym wiele osób zobaczyło zwykłe wyśmiewanie się z katastrofy smoleńskiej. Także 9% ma inny lewicowy kandydat, Robert Biedroń. On stracił tyle samo, co Małgorzata Kidawa-Błońska.

ZOBACZ TAKŻE: Narodowcy wysoko w sondażach na Słowacji. W jakim kierunku pójdzie?

Dalej jest przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, który oczywiście przybiera centrowe piórka, starając się przebić między tak zwaną prawicę i tak zwaną lewicę. Władysław Kosiniak-Kamysz ma tylko 7%, co i tak jest wynikiem wzrostu o jeden punkt procentowy. Dalej jest Krzysztof Bosak, którego 5%-owe poparcie wygląda całkiem nieźle, zważywszy na praktycznie całkowite przemilczanie kampanii przez media głównego nurtu. Wzrost o dwa punkty procentowe daje jednak nadzieje na przyszłość. Przy dalszych kompromitacjach MKB i słabych wynikach Hołowni, Biedronia i lidera PSL wszystko jest możliwe.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY