Andrzej Duda oficjalnie “rozpoczął” kampanię prezydencką. Konwencja PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało dzisiaj konwencję “inaugurującą” kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. W rzeczywistości trwa od dawna.

W hali Expo w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która oficjalnie “rozpoczęła” kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. Oczywiście to tylko medialne “rozpoczęcie”, bo de facto kampania trwa od dawna. Trzeba było uważać, żeby nie powiedzieć, że prowadzi się kampanię, bo wybory nie były ogłoszone. W tym czasie Andrzej Duda korzystał oczywiście z możliwości, jakie daje prezydentura. Objeżdżał Polskę, odwiedzał spotkania, organizował takie. Kampania trwa więc od dawna.

Na dzisiejszej konwencji Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie potwierdziła również dosyć oczywiste poparcie partii rządzącej dla obecnego prezydenta. Jarosław Kaczyński czy premier Mateusz Morawiecki zachwalali tę kandydaturę i poprzednie pięć lat, a licznie zgromadzeni członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości mieli ze sobą jednakowe tabliczki z napisem “Duda 2020”. Wyglądało to dobrze. Warto jednak pamiętać, że z całkiem niezłym rozmachem spotkania i Zjazd Elektorów zorganizowała Konfederacja, a nie miała ona jeszcze możliwości skorzystania z milionów z subwencji dla partii politycznych.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] Krzysztof Bosak ma już 5% w sondażu. Ostatnio było tylko 3%

Andrzej Duda w swoim przemówieniu podziękował oczywiście rodzinie, żonie Agacie i współpracownikom. Zapowiedział także powrót tak zwanego Dudabusa, którym znów objedzie wiele punktów na mapie kampanii wyborczej, organizując wiece i spotkania z sympatykami i potencjalnymi wyborcami. “Dla mnie ważne jest to, żeby moi rodacy mogli się spotkać z prezydentem u siebie. Tam, gdzie toczy się ich życie” – mówił Andrzej Duda. “Tak, dalej ruszam w trasę. Tak, DudaBus wróci. Zapraszam wszystkich na spotkania, które będą się odbywały w całej Polsce. Będę ogromnie wdzięczny za każde spotkanie”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY