Mazurek: Profesor Stola prowadził w Muzem POLIN działalność polityczną [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

W programie Marka Mateckiego poruszono temat głośnego sporu Trzaskowkiego z ministrem Glińskim o Muzeum POLIN. W studiu Mediów Narodowych gościł Piotr Mazurek, który od 19 czerwca 2019 roku jest Szefem Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego.

Piotr Mazurek podkreślał, że aż trzy podmioty mogą decydować o przyszłości Muzeum POLIN: “To jest instytucja, która została założona przez trzy podmioty. Jest to instytucja współprowadzona przez ministra kultury, prezydenta Trzaskowskiego Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny”.

Przypominamy, że spór pomiędzy ministrem Glińskim i muzeum trwa od czasu zakończenia kadencji poprzedniego dyrektora, prof. Dariusza Stoli. Zarówno Trzaskowski, jak i stowarzyszenie chciały, aby to profesor obejmował funkcję dyrektora, odmiennego zdania jest natomiast resort kultury.

“Instytucje publiczne nie mogą być upolitycznione”

“Doszło do przegłosowania profesora na stanowisko dyrektora, jednak minister kultury nie jest tylko jedną stroną, notariuszem i może powołać dyrektora, ale w tym przypadku się na to nie zdecydował. Jest to związane z różnymi zastrzeżeniami – mówi – “Profesor Stola prowadził w Muzeum POLIN działalność polityczną, a naszym zdaniem to nie jest miejsce na prowadzeniu tego typu działalności”.

“Nie powinno być tak, że instytucje publiczne są wykorzystywane do celów doktrynerskich, partyjnych, ideologicznych. Pan Stola niestety nie sprawował prawidłowo swojej funkcji” – podkreślał w studiu Mediów Narodowych Piotr Mazurek.

Więcej o sporze pomiędzy resortem kultury i prezydentem Trzaskowskim oraz o tym, czy prof. Stola szkodził muzeum w poniższym materiale Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY