Wielka Brytania uznała tryzub za symbol ekstremizmu! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

W podręczniku skierowanym do funkcjonariuszy Policji, Tryzub (Trójząb, godło Ukrainy) został przedstawiony jako symbol ekstremistyczny.

Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że brytyjskie służby uznały Tryzub (Trójząb, symbol Ukrainy) za symbol ekstremistyczny. Ukraińcy używający tego symbolu starają się nawiązywać symbolu pierwszych Rurykowiczów, którzy są twórcami Rusi Kijowskiej. Od 1918 roku Tryzub jest oficjalnym symbolem ukraińskiej państwowości. Chociaż i Polacy mają złe skojarzenia z tym symbolem, mocno wykorzystywanym także przez ukraińskich szowinistów, dzisiaj jest to symbol Ukrainy.

Media Narodowe zapytały co uważa na ten temat profesor Włodzimierz Osadczy. Jest to polski historyk urodzony we Lwowie. W 2019 roku startował on też z list Konfederacji. “Godło państwowe Ukrainy, trzeba to sobie jasno powiedzieć, jest zniekształcone, oszpecone. Bo to godło państwowe wykorzystywane przez bataliony nacjonalistyczne, jest godłem w postaci loga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistycznych, gdzie środkowy ząb tego trójzębu jest zamieniony na miecz. Jest to oficjalny znak rozpoznawczy, oficjalne godło Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów”.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjskie służby uznały herb Ukrainy na symbol ekstremistyczny

“Tak jak islam kojarzy nam się z terroryzmem, tak teraz sprawy ukraińskie będą się kojarzyły z nazizmem, radykalizmem. To że godło państwa znalazło się na liście symboli w jakiś sposób zakazanych, jest to sytuacja metaforyczna, która zmusza nas do refleksji (…) Jest to jednak krzywdzące, jeśli chodzi o państwo ukraińskie, gdyż nie jest to państwo banderowskie z wyboru. (…) Wiemy, że duża część ukraińskiego narodu nie zgadza się na banderowską retorykę”. Zachęcamy do zapoznania się z całością wypowiedzi prof. Osadczego na kanale telewizji internetowej Mediów Narodowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY