W Meksyku zamordowano Polaka – Jego głowę znaleziono w paczce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Meksyku.

/ fot. pixabay.com

Policja w Meksyku rozpoczęła poszukiwanie morderców 38-letniego Polaka, którego zamordowano kilka dni temu w stanie Jalisco. Głowę Polaka znaleziono w Niedzielę, zapakowaną i zostawioną w mieście Guadalajara. Meksykańskie władze borykają się z licznymi morderstwami obcokrajowców.

Meksykańska prokuratura potwierdziła, że odnaleziona w niedzielę odcięta głowa należy do reszty ciała zamordowanego 38-letniego Polaka. Do przestępstwa doszło kilka dni temu, wówczas meksykańska policja odnalazła ciało w dzielnicy Lomas del Valle miasta Guadalajara w stanie Jalisco.

Zobacz także: Prezydent deklaruje podjecie wszelkich starań do wypłacenia trzynastej emerytury

Według biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Meksyku informacje na temat tej sprawy są przekazywane polskiemu konsulowi – “Sprawa jest znana konsulowi RP w Meksyku, który podejmuje stosowne czynności i jest w kontakcie z kompetentnymi władzami miejscowymi prowadzącymi dochodzenie. Z uwagi na charakter zdarzenia, toczące się postępowanie i postanowienia RODO Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie udziela bliższych informacji i wyjaśnień”.

Meksykańskie media donoszą, iż na głowie zamordowanego Polaka znaleziono ślad po pocisku, natomiast w pakunku umieszczono również list z dalszymi pogróżkami.

Mariusz L. został uprowadzony wieczorem 4. lutego tuż po wyjściu z pracy. Mężczyzna osierocił dwójkę małych dzieci.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY