REKLAMA

Polacy powinni mieć szerszy dostęp do broni palnej [WIDEO]

W Mediach Narodowych Cezariusz Stolarczyk, sprzedawca broni oraz poseł Michał Urbaniak wyjaśnili nad czym pracuje parlamentarny zespół ds. Kultury Posiadania Broni. Stwierdzili również, że Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni palnej.

„Przeciętny obywatel na przestrzeni dziejów świata miał zazwyczaj prawo do samoobrony. Prawo do broni nie powinno być tylko przywilejem” – zauważył poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

Polityk Ruchu Narodowego Michał Urbaniak oraz wykładowca i sprzedawca brani Cezariusz Stolarczyk przekonywali w programie, że osoby posiadające pozwolenie na broń chętniej udzielają pierwszej pomocy oraz czują większą odpowiedzialność za ludzkie życie.

Zobacz także: Dżihadyści zabili w Nigerii co najmniej 30 osób

„Wszystkie przestępstwa jakie są związane z użyciem broni palnej w naszym kraju są to przestępstwa z broni nielegalnej. Osoba, która ma zarejestrowaną broń nie pójdzie napadać na bank czy na inną osobę, ponieważ broń jest przypisana do konkretnej osoby” – powiedział Cezariusz Stolarczyk.

Parlamentarny zespół ds. Kultury Posiadania Broni opracowuje wraz z fundacją Ad Arma, której przewodniczy Jacek Hoga projekt ustawy ułatwiającej Polakom dostęp do broni palnej.

Więcej w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze