Dr W. Szewko: Turcja chce zająć ziemie europejskie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Szewko

Wojciech Szewko / Fot. YouTube

W Mediach Narodowych gościł dr Wojciech Szewko, w studiu telewizji internetowej opowiedział o eskalacji konfliktu na północy Syrii, tureckiej inwazji na europejskie ziemie.

“W tej chwili obserwujemy eskalację konfliktu na północy Syrii. Są to tereny ogarnięte bardzo ciężkimi walkami. Ludzie uciekają i kierują się w stronę Turcji. Są to tereny zajęte przez rebeliantów” – nakreśla obecną sytuację na Bliskim Wschodzie dr Wojciech Szewko.

“To są ludzie, którzy walczą tam, bo nie mają gdzie uciekać. Są wspierani przez Turcję” – podkreśla dr Szewko – “Tam znajdują się tureckie punktu obserwacyjne. One są tak tworzone, aby blokować postępy armii rządowej, czyli walkę z rebeliantami”.

Gość Mediów Narodowych w trakcie programu przypomniał dlaczego rozwinął się konflikt w Syrii: “Syria walczy o to, żeby wyrzucić dżihadystów ze swojego kraju”. Konflikt trwa od 2011 roku: “Prezydent utrzymał się głównie dzięki pomocy irańskiej i rosyjskiej. Asadowi pomagał m.in. generał Sulejmani, który dogadał się z Hezbollahem i dzięki niemu około 30 tysięcy żołnierzy walczyło w Syrii”.

Więcej o konflikcie w Syrii, planach Turcji względem Europy i celów polityki tureckiej w najbliższych latach w poniższym materiale Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY