Nie uwierzysz, że to wynaleźli Polacy! Dr Smolińska o epokowych wynalazkach [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie uwierzysz, że to wynaleźli Polacy! Dr Smolińska w studiu Mediów Narodowych przedstawia epokowe osiągnięciach polskich naukowców.

Dr Smolińska w rozmowie z Anną Mandrelą podkreśla, że nasi rodacy mają ogromny wkład w rozwój cywilizacyjny: “Polacy z powodu powstania listopadowego, angażowania się w walkę o polskość musieli Polskę opuszczać. Z reguły to byli ludzie wykształceni – dlatego ich wynalazki były popularne na Zachodzie”.

Jak zaznacza gość Mediów Narodowych – Polacy od zawsze byli inicjatorami wielu projektów, które miały duży wpływ na epokowe momenty dla wielu dziedzin nauki, a lista takich wynalazków jest naprawdę imponująca. Są to m.in. kamizelka kuloodporna, projektor filmowy, krótkofalówka, gnips czy ręczny wykrywacz min. O wielu wynalazkach nie mówi się jednak w polskich szkołach.

ZOBACZ TAKŻE: Ogińska: “Tam gdzie zderzają się cywilizacje, tam zawsze będą konflikty” [WIDEO]

Dr Smolińska opowiedziała o polskim konstruktorze, który wymyślił silnik pneumatyczny, tym samym zadbał o zdrowie Francuzów. “Zanim pojawiły się tramwaje elektryczne, w wielu miastach eksperymentowano z tramwajami parowymi. Po różnych próbach swój projekt ogłosił Ludwik Mękarski, syn polskiego imigranta. To był niesamowity wynalazek. Francuzi otrzymali pojazd napędzany powietrzem”

SUBSKRYBUJ KANAŁ MEDIÓW NARODOWYCH NA YOUTUBE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY