Konfederacja przedstawiła projekt ustawy o dobrowolnym ubezpieczeniu społecznym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Posłowie Konfederacji, m.in. Jakub Kulesza.

/ fot. YT/Konfederacja

Konfederacja przedstawiła dzisiaj w Sejmie projektu ustawy o dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców. Zdaniem posłów miałoby tu ułatwić działanie polskich przedsiębiorców. Uważają, że dzięki temu nastąpi dynamiczny rozwój gospodarczy.

We wtorek Konfederacja podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiła założenia projektu ustawy o dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców.

“Przedstawiamy projekt dobrowolnego ZUS-u, który wpisuje się w nasz programowy priorytet wsparcia polskich przedsiębiorców, wolności gospodarczej i niskiego opodatkowania, tak by Polacy mogli bez przeszkód się bogacić” – powiedział poseł Krzysztof Bosak.

Zobacz także: Niemka odzyskała kamienicę w Olsztynie. Chce wyrzucić Polaków z mieszkań

“Składki na ZUS zabijają polska przedsiębiorczość. Jest to główna przyczyna ograniczania polskich przedsiębiorców. Nie pozwala on małym przedsiębiorstwom na rozwój” – podkreślił poseł Jakub Kulesza.

“Nasz projekt zakłada, że w pierwszym roku mikroprzedsiębiorcy będą mogli całkowicie zrezygnować z płacenia ryczałtowych składek ZUS. W kolejnych latach dojdą inni, więksi przedsiębiorcy” – przedstawił założenia przewodniczący koła poselskiego Konfederacji.

Konfederacja przewiduje, także delikatny ubytek budżetowy w ZUS-ie, który ma odbić się w kolejnych latach – “Zakładamy, że w pierwszym roku będzie ubytek 2,4 mld złotych w ZUS, ale przewidujemy również w następnych latach ogromny wzrost gospodarczy” – powiedział Kulesza.

Facebook/Konfederacja

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY