Niemka odzyskała kamienicę w Olsztynie. Chce wyrzucić Polaków z mieszkań

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skandaliczna sytuacja ma miejsce w Olsztynie. Niemka, która upomniała się o kamienicę chce wyrzucić lokatorów z mieszkań. “Polacy żyją w strachu” – informują media.

Przedwojenna kamienica, która jest własnością Niemki znajduje się w centrum Olsztyna. Lokatorzy, którzy się do niej wprowadzali byli pewni, że zajmują mieszkania komunalne. Miasto ich jednak oszukało.

Przez ostatnie lata w przedwojennej kamienicy mieszkała kilko rodzin – aby zmieścić w budynku więcej lokatorów zdecydowano się podzielić pomieszczenia na mniejsze. Miasto i mieszkańcy dbali o kamienicę, jednak po latach upomniała się o nią Niemka.

Mieszkająca w Niemczech właścicielka postanowiła skierować sprawę do sądu i odzyskać olsztyńską kamienicę. Wyrok zapadł już w sierpniu 2019 roku – budynek, decyzją sędziego, został przekazany do dyspozycji Niemki. Od tego czasu zaczął się horror Polaków.

Po interwencji dwójki z lokatorów okazuje się, że miasto od zawsze wiedziało do kogo należy kamienica. Mieszkańcy mogą teraz zostać wyrzuceni z mieszkań – które wyremontowali, a także zainwestowali w wyposażenie. Miasto umywa ręcę i nie pomoże Polakom – może jedynie wydzielić im… kontener socjalny.

Jak sprawę komentuje właścicielka? Pełnomocnik, adwokat Jerzy Dobrzański wyjaśnia, że jest na etapie dogadywania się z miastem. “Z prawnego punktu widzenia zajmują oni lokale, do których nie mają tytułu prawnego wobec właścicielki. Umowy, które zawarło z nimi miasto, są nieskuteczne” – tłumaczy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY