Greta Thunberg, której “ukradziono dzieciństwo” nominowana do Nagrody Nobla

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Greta Thunberg, nastolatka, której “ukradziono dzieciństwo” została nominowana do Nagrody Nobla. Kandydaturę dziewczynki zgłosili duńscy posłowie.

Dlaczego nastolatka została nominowana? Jak podkreślają duńscy posłowie “ciężko pracowała na to, żeby zmusić polityków do otwarcia oczu na kryzys klimatyczny”. W zeszłym roku również została zgłoszona do Nagrody Nobla, jednak przez polityków norweskiej Socjalistycznej Partii Lewicy. W tym roku Grecie się uda?

Przypominamy, że w zeszłym roku etatowa wagarowiczka, Greta Thunberg wzbogaciła się o milion koron – to nagroda na “alternatywnego Nobla”. Chora na aspergera dziewczynka to bohaterka ekoterrorystów z całego świata. Bukmacherzy już obstawiają, że to faworytka i nagrodę ma w kieszeni.

Nie wszystkim podoba się jednak jej działalność. The Times ostro rozprawił się z legendą dziewczynki. Według gazety za jej działalnością stoją osoby, które zarabiają miliony na “ekologicznym proteście”, a ona sama ma nakręcić histerię klimatyczną wśród dzieci i młodzieży: “to produkt ekologicznych lobbystów, agentów PR, eko-naukowców i think tanku założonego przez byłą minister w szwedzkim rządzie socjaldemokratycznym powiązaną z krajowymi firmami energetycznymi”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY