REKLAMA

PiS odbiera 100 milionów złotych Senatowi, daje je ministerstwom

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość utraciło władzę w Senacie i nagle konieczne okazało się wprowadzenie pewnych zmian. Odbiorą Senatowi 100 milionów.

Tomasz Grodzki, jego Koalicja Obywatelska i Platforma Obywatelska to zdecydowanie nie nasza bajka. Każdy uczciwy patriota przyzna, że różne ciążące na nim zarzuty trzeba wyjaśnić. Zauważalna jest jakaś dziwna pycha i przeświadczenie o swojej doniosłej roli. Jednak zabawnie i smutno wyglądają działania Prawa i Sprawiedliwości. PiS chce odebrać 100 milionów Senatowi i przekazać je poszczególnym ministerstwom. Oczywistym powodem wydaje się utrata władzy nad Senatem.

100 milionów złotych z budżetu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej trafi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (premiera) oraz poszczególnych ministerstw: Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Oczywiście spotkało się to z krytyką polityków Koalicji Obywatelskiej i całej opozycji, która widzi w tym po prostu niemożność pogodzenia się z faktem, że Prawo i Sprawiedliwość utraciło władzę nad Senatem.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] Aż 89% Polaków chce pozostania Polski w Unii Europejskiej

Sprawę skomentował na Twitterze marszałek Senatu, Tomasz Grodzki: „PiS chce Senatowi zabrać środki finansowe na wspieranie Polonii na świecie, w tym Polaków w Wlk Bryt dotkniętych brexitem. Chcę zapewnić naszych rodaków na obczyźnie, że Senat Was nie opuści i będzie wypełniał swoje konstytucyjne zadanie opieki nad Polonią najlepiej jak potrafi”. Niestety, po raz kolejny okazuje się, że PiS interes swojej partii utożsamia z interesem Polski. Kiedy Polska odpocznie od tej mentalności POPiS-u? Kiedy na pierwszym miejscu stanie interes narodu, a nie interes plemion partyjnych?

REKLAMA

Komentarze