Wielka Brytania opuściła Unia Europejską! Brexit stał się faktem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. publicdomainpictures.net

W nocy Brexit stał się faktem. Tym samym Wielka Brytania, jako pierwszy kraj w historii, opuściła Unię Europejską. Jaki kraj będzie następny?

Radość milionów Brytyjczyków, którzy głosowali za Brexitem. Dzisiaj w nocy stał się on już faktem. Tym samym, Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Jest to pierwszy kraj, który opuścił Unię. “Przy wszystkich jej silnych stronach i godnych podziwu cechach, Unia Europejska zmieniła się w ciągu 50 lat w kierunku, który już nam dłużej nie odpowiada” – powiedział premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Właśnie z tego względu kilka lat temu odbyło się w Wielkiej Brytanii referendum.

W 2016 roku w referendum prawie 52% Brytyjczyków zagłosowało za Brexitem. Wywróciło to do góry nogami brytyjską politykę. Partia Konserwatywna sama była w szoku, że lud zagłosował za Brexitem – decydując się na organizację referendum chciano po prostu odebrać argumenty rosnącej w siłę Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigel’a Farage’a. Partia Pracy stanęła w rozkroku – nie da się bowiem ukryć, że klasa robotnicza, która przez dziesięciolecia głosowała właśnie na laburzystów, w dużej mierze Brexit po prostu poparła.

ZOBACZ TAKŻE: Burmistrz Londynu-muzułmanin atakuje Polskę w żydowskiej gazecie

Dzisiaj Wielka Brytania ma swoje święto. Będą nam wciskać zdjęcia różnych płaczących wariatów, protesty środowisk lewicowo-liberalnych z Londynu, ale pamiętajmy, że za Brexitem zagłosowały miliony Brytyjczyków. Johnson powiedział ważne słowa – Unia Europejska zmieniła się. Polacy chcieli wolnego rynku, wymiany handlowej, możliwości podróżowania czy podjęcia pracy w innych krajach europejskich. Ale czy zgadzaliśmy się na decydowanie o naszym życiu, prawie, gospodarce przez niemieckich polityków, europejską lewicę i liberałów? Kto następny opuści Unię?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY