W 10 lat Polska może opuścić Unię Europejską. Tak myśli 31,3% Polaków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Unia Europejska

/ Fot. Wikipedia

Ciekawy sondaż pojawił się w “Rzeczpospolitej”. Ponad 30% Polaków uważa, że w przeciągu 10 najbliższych lat może dojść do Polexitu.

Polexit nadal wydaje się daleką perspektywą. Nawet przeciwnicy obecności Polski w Unii Europejskiej, na czele z Konfederacją i współtworzącym ją Ruchem Narodowym podkreślają, że najpierw trzeba przekonać do tego Polaków. Polacy nadal utożsamiają Unię Europejską z możliwością nieskrępowanego podróżowania po Europie, znalezienia pracy za granicą czy pieniędzmi, które najwidoczniej według nich spadają z nieba. Wiedza o Unii Europejskiej, zmianach które się w niej dokonały, nadal jest mała.

Według sondażu SW Resarch dla “Rzeczpospolitej”, ponad 30% naszych rodaków uważa, że Polska w ciągu najbliższych 10 lat może opuścić UE. Oczywiście trzeba uznać, że w tej grupie znajduje się wielu zwolenników Koalicji Obywatelskiej, którzy naprawdę sądzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dąży albo spowoduje “Polexit”. Wynika to oczywiście z propagandy tak zwanej totalnej opozycji, która próbuje budować na nadal wysokim poparciu Polaków dla pozostania w Unii Europejskiej. Oczywiście każdy świadomy Polak wie, że PiS jest zwolennikiem Unii.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania opuściła Unia Europejską! Brexit stał się faktem

Przykład Wielkiej Brytanii, a także przykłady Norwegii czy Szwajcarii, a przede wszystkim solidna kampania informacyjna może jednak wpłynąć na to, że Polacy zaczną traktować Polexit jako ciekawą opcję. W sondażu dla “Rzeczpospolitej” 46% Polaków uważa, że opuszczenie UE przez Polskę jest niemożliwe, a 22,7% Polaków nie ma w tej sprawie zdania. Pracy jest więc bardzo dużo, ale Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej otwiera nową erę w europejskiej polityce. Jaki udział w tych zmianach będzie miała Polska, zależy od wielu czynników. Musimy być jednak narodem świadomym.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY