Polska ma nowego europosła. To Dominik Tarczyński z PiS-u

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Adrian Grycuk, wikimedia commons

W związku z Brexitem, miejsca do tej pory były zajmowane przez europosłów brytyjskich, teraz zostaną rozdzielone pomiędzy inne kraje.

Polska ma nowego europosła. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, miejsca zajmowane dotąd przez europosłów brytyjskich, zostaną teraz rozdzielone pomiędzy inne kraje członkowskie. Polsce przypadnie tylko jedno nowe miejsce. Zajmie je kolejny europoseł z Prawa i Sprawiedliwości. Będzie to Dominik Tarczyński. Znany poseł PiS lubi wykorzystywać narodowo-patriotyczne hasła, ale wszelaką krytykę z prawej strony zwyczajnie banuje.

Było trochę zamieszania z tym, kto zajmie nowe polskie miejsce. Od czasu wyborów do Parlamentu Europejskiego Dominik Tarczyński zdążył już wystartować w wyborach parlamentarnych w Polsce, zdobywając mandat w województwie świętokrzyskim. Zostało to jednak wyjaśnione w informacji z Sejmu: “Ustanowiony w prawie europejskim zakaz łączenia mandatu członka Parlamentu Europejskiego z członkostwem w parlamencie krajowym wiąże osoby, które uzyskały mandat posłów do PE od momentu objęcia przez nich tych mandatów”.

ZOBACZ TAKŻE: W 10 lat Polska może opuścić Unię Europejską. Tak myśli 31,3% Polaków

“Wynika z tego, że skoro w okresie poprzedzającym Brexit poseł Tarczyński nie jest – w rozumieniu prawa UE – posłem do PE, a tym bardziej nie objął tego mandatu, to nie mają do niego zastosowania zakazy unijne”. Dominik Tarczyński przestaje więc być posłem do polskiego parlamentu. Przechodzi do Parlamentu Europejskiego. Niedługo można się więc spodziewać zaprzysiężenia nowego posła z listy PiS, który zastąpi Dominika Tarczyńskiego w Sejmie. Zastąpi do Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. Pomiędzy frakcjami Ziobry i Gowina znowu będzie więc remis.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY