W nocy Brexit! O północy Wielka Brytania znowu będzie suwerenna

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. publicdomainpictures.net

Dzisiaj w nocy Wielka Brytania już oficjalnie wyjdzie z Unii Europejskiej. Będzie znowu suwerenna. Wspaniałe przemówienie pożegnalne N. Frage’a.

Po latach negocjacji, ustępstw, zmianie rządu w Wielkiej Brytanii, wyborach parlamentarnych, zwycięska Partia Konserwatywna w kraju i Partia Brexitu w Parlamencie Europejskim wywalczyła w końcu wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ta historyczna chwila nastąpi dzisiaj o północy. Już dzisiaj około godziny 19:00 brytyjska flaga z budynku Rady Europejskiej zostanie zdjęta, podobnie jak z innych instytucji unijnych. Co prawda przed Brytyjczykami jeszcze miesiące “okresu przejściowego”, ale Wielka Brytania zaraz znowu będzie suwerenna.

Świetne przemówienie w Parlamencie Europejskim wygłosił z tej okazji Nigel Farage. To wieloletni przywódca Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, które właściwie stawiało przed sobą jeden konkretny cel – niepodległość i suwerenność Wielkiej Brytanii, którą według brytyjskich niepodległościowców, wielu konserwatystów czy też nacjonalistów da się osiągnąć tylko poprzez opuszczenie Unii Europejskiej. Nigel Farage stoi dziś na czele Partii Brexitu, która w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego zdeklasowała w Wielkiej Brytanii dwie wielkie partie – konserwatystów i Partią Pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Klaudia Jachira znowu kpi z religii. Świetna odpowiedź Winnickiego

“To historyczna bitwa rozgrywająca się w Europie, w Ameryce i innych miejscach. To bitwa między globalizmem i populizmem. Możecie zwalczać populizm, ale powiem rzecz zabawną – on staje się popularny, i ma to wiele zalet. Żadnych więcej finansowych zobowiązań, żadnego TSUE, żadnej wspólnej polityki rybołówstwa, żadnego szantażowania. Nigdy więcej Guy’a Verhofstadta!”. Odniósł się też do Polski. Na koniec brytyjscy europarlamentarzyści niepodległościowi wstali i zaczęli machać małymi flagami Wielkiej Brytanii. Używanie flag narodowych jest w PE zakazane. Kolejny przykład prawdziwych intencji tego tworu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY