Brexit nie jest dobry dla Polski? Tak twierdzi polityk PiS, prof. Legutko

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem “Porannej rozmowy” w RMF FM był prof. Ryszard Legutko, europarlamentarzysta z ramienia PiS. Obawia się “przyśpieszenia” Unii.

Gościem “Porannej rozmowy” w RMF FM był polityk Prawa i Sprawiedliwości, europarlamentarzysta i współprzewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, prof. Ryszard Legutko. Prowadzący program redaktor Robert Mazurek szybko przeszedł do najbardziej dzisiaj aktualnego tematu, a więc oczywiście opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanią. Prof. Legutko twierdzi, że Brexit nie jest dobry dla Polski.

Dlaczego? “Ja uważam, że po początkowych kłopotach Anglia per saldo wyjdzie na swoje, ale także skorzysta na tym. Pytanie co będzie z Unią, jeśli Anglii w Unii nie ma i ja to widzę raczej nie najlepiej. Słychać było te głosy, że skoro nie ma Wielkiej Brytanii, tego hamulcowego, to możemy przyspieszyć. Unia będzie bardziej scentralizowana, Unia, która coraz bardziej frywolnie podchodzi do reguł zawartych w traktatach”.

ZOBACZ TAKŻE: W nocy Brexit! O północy Wielka Brytania znowu będzie suwerenna

Skoro Prawo i Sprawiedliwość traci w Parlamencie Europejskim głównego politycznego sojusznika, a więc brytyjskich konserwatystów, Viktor Orban nie ma zamiaru do konserwatystów przechodzić, a przed Europejskimi Konserwatystami i Reformatorami nie ma zbyt jasnej przyszłości, może warto zacząć myśleć o Polexicie? Szczególnie, jeśli politycy PiS sami przyznają, że centralizacja i zlewaczenie Unii Europejskiej będzie tylko przyśpieszać. Sondaże czy interes Polski? Czy jak zwykle PiS wybierze to pierwsze? Poparcie dla Konfederacji będzie tylko rosnąć.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY