Krzysztof Piątek w Hercie Berlin – Nowe wyzwanie przed Polakiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj Hertha Berlin powiadomiła, że w ich klubie zagra Krzysztof Piątek. Włodarze niemieckiego zespołu pokładają w Polaku spore nadzieje. Reprezentant Polski przeniósł się z włoskiego klubu AC Milan do Bundesligi za około 30 milionów euro.

Od kilku dni dziennikarze sportowi informowali o przenosinach polskiego napastnika do niemieckiego zespołu. Jeszcze wczoraj na mediach społecznościowych można było zaobserwować jak Krzysztof Piątek wylądował na berlińskim lotnisku.

Zobacz także: Dziesiątki tysięcy osób w obronie prof. Budzyńskiej. Podpisy przekazane rektorowi

Dyrektor sportowy Herthy Berlin powiedział, że polski napastnik poprawi znacząco ich potencjał w ofensywie oraz wiążą z nim spore nadzieje na sukces.

“Krzysztof jest niezwykle niebezpiecznym napastnikiem, który pokazał już swoją jakość i wyczucie bramki na najwyższym poziomie w Serie A z AC Milan, a także ze swoją drużyną narodową. Nasz atak natychmiast poprawi jakość dzięki temu kontraktowi” – zaznaczył dyrektor sportowy Michael Preetz.

Krzysztof Piątek przeszedł z włoskiego zespołu AC Milan za 27 milionów euro co jest rekordową kwotą dla Herthy Berlin. Podczas prezentacji zawodnika poinformowano również, że będzie grał z numerem “7” na plecach.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że doszło do transferu. Klub naprawdę mnie do siebie przekonał i wiem, że to dla mnie właściwy ruch. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą gry z moimi nowymi kolegami z drużyny. Chcę przyczynić się do jej rozwoju dzięki mnóstwu świetnych wyników i mam nadzieję, że strzelę wiele bramek” – skomentował polski napastnik. 

W Bundeslidze będzie rywalizował z takimi napastnikami jak Robert Lewandowski z Bayernu Monachium oraz z Timo Wernerem reprezentujący lidera tabeli RB Lipsk.

tvp.info/twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY