Koronawirus atakuje. Rosjanie zamykają swoją granicę z Chinami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Federacja Rosyjska zdecydowała się zamknąć swoją granicę z Chinami. Powodem jest oczywiście wzrastający problem z koronawirrusem.

Rosjanie boją się śmiercionośnego koronawirusa 2019-nCoV. Wirus, o którym już tutaj wielokrotnie informowaliśmy, zabił już około 170 ludzi. Zarażonych jest prawie osiem tysięcy. Głównie są to Chińczycy. To w Chinach, konkretniej w Wuhan, jest źródło problemu. Do tej poza Chinami nie ma ofiar śmiertelnych, ale wirus jest już w wielu krajach. Ostatnio dotarł do Europy, we Francji i w Niemczech jest już po kilka przypadków. W kolejnych kilkudziesięciu krajach zgłoszono potencjalne przypadki zachorowań, także w Polsce.

Na razie brak potwierdzonego zarażenia w Polsce. Także w Rosji nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku. I chociaż to kwestia czasu, że taki przypadek się pojawi nie dziwne, że Rosjanie chcą być na to jak najlepiej przygotowani i pojawienie się wirusa u siebie opóźnić. Wszystkie płynące do nas informacje brzmią bardzo niepokojąco. Teraz Federacja Rosyjska zdecydowała się zamknąć swoją dalekowschodnią granicę z Chińską Republiką Ludową. Zarządził to nowy premier Rosji, Mikhail Mishustin.

ZOBACZ TAKŻE: Greta Thunberg zastrzega swoje nazwisko jako znak towarowy

“Rozporządzenie podpisano w czwartek i już została wdrożone w życie”. Wcześniej Władymir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej wezwał do działania rząd i odpowiednie służby, na czele z Ministerstwem Zdrowi, aby nie dopuścić do rozwoju wirusa w Rosji. Na tę chwilę ofiar śmiertelnych wirusa jest już około 170. Przez jedną noc zmarło prawie 40 osób. Osiem tysięcy jest zarażonych. Ostatnio polski minister zdrowia, Łukasz Szumowski przyznał, że pojawienie się wirusa w Polsce jest tylko kwestią czasu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY