Zatrzymano poszukiwanego w Europie mężczyznę na Okęciu

Dodano   0  
  Loading

Po przylocie z Londynu na warszawskim lotnisku Okęcie zatrzymano poszukiwanego mężczyznę. 29-latek był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez czeskie władze. Teraz w areszcie oczekuje na ekstradycję.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku Warszawa-Okęcie sprawdzając podczas odprawy bagażowej pasażerów przybyłych z Londynu natrafili na podejrzaną osobę. W Systemie Informacji Schengen sprawdzono personalia 29-latka. Po czym okazało się, że jest on poszukiwany przez władze Czech.

Zobacz także: Nowa ściema Donalda Trumpa. Palestyńczycy znowu wykiwani

Natychmiast aresztowano podejrzanego. Mężczyzna będzie teraz oczekiwał na ekstradycję, gdyż czeskie władze poszukują go za napaść i pobicie funkcjonariusza.

“W trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna figuruje w bazie SIS jako osoba poszukiwana za napaść i pobicie funkcjonariusza, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu wystawioną przez władze Czech w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji” – powiedziała rzecznik prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dagmara Bielec-Janas.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY