Portugalskie i hiszpańskie media: Putin milczy o współpracy Rosjan z III Rzeszą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Portugalskie i hiszpańskie media komentują niedawne wypowiedzi rosyjskiego prezydenta: Putin milczy o współpracy Rosjan z III Rzeszą.

Media w Portugalii i Hiszpanii zwracają uwagę na przemówienie Putina podczas 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Jak podkreślają zagraniczne media – prezydent Rosji nie tylko manipulował faktami historycznymi, ale także przemilczał wiele ważnych informacji.

Gazeta “El Mundo” zauważa, że rosyjski polityk chce wymazać z historii 22 września 1939 roku i współpracy Rosji z III Rzeszą: “Ten dzień nie występuje w kalendarzach narodowej mitologii, na której bazował dawny ZSRR oraz dzisiejsza Rosja Władimira Putina. (…) Ta data została praktycznie wymazana przez tamtejszych historyków”.

Hiszpańska gazeta ostro podkreśliła, że obecność Putina na obchodach nie była najlepszym pomysłem: “22 września 1939 r. Sowieci i Niemcy wznosili toasty z powodu inwazji na Polskę, otwierając wówczas wrota II wojny światowej”. W tym samym tonie wypowiada się także portugalski portal “Observador”.

“Podczas uroczystości uniemożliwiono prezydentowi Polski (Andrzejowi Dudzie) zabranie głosu (…). Tymczasem jednym z głównych mówców był tam Władimir Putin”. Głos zabrał również lizboński dziennik Diario de Noticias: “Do Yad Vashem zaprosili ze szczególnymi honorami byłego agenta KGB, a ten skorzystał z okazji, aby ponownie umieścić swój kraj w centrum areny międzynarodowej”

gosc
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY