Krystian Kamiński o Putinie: “To były podłe i bezczelne kłamstwa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/Media Narodowe

Wywiadu dla “Radio Zielona Góra” udzielił Krystian Kamiński z Ruchu Narodowego oraz poseł z ramienia Konfederacji. Poruszył gorący ostatnio temat wypowiedzi Władimira Putina, a także ocenił dotychczasową pracę jako posła oraz podkreślił temat wydobycia miedzi.

“Odnośnie kłamstwa w kierunku Polski, to były naturalnie podłe i bezczelne słowa. Starał się rozjuszyć opinię w Polsce i na Świecie tak abyśmy występowali jako awanturnicy. Jednak względnie dobre zachowanie polskiego rządu i prezydenta doprowadziło do spokojnego stanowiska, a opinia międzynarodowa stanęła po naszej stronie” – powiedział Krystian Kamiński.

Zobacz także: [OPINIA] Matysiak: Putin miał ryknąć, ale skończyło się na kichnięciu…

Poseł z ramienia Konfederacji wyjaśniał kulisy otwartych prawyborów w Konfederacji na Prezydenta RP. Zdaniem Krystiania Kamińskiego jego ugrupowanie dało lekcję demokracji wszystkim siłom politycznym.

“Pokazaliśmy w tym wypadku, że jesteśmy najbardziej demokratycznym ugrupowaniem. Blisko 10 tysięcy osób zgłosiło się aby oddać głos w prawyborach, odbyło się 16 zjazdów w każdym województwie. W takim amerykańskim stylu wydelegowani elektorzy wybrali kandydata na prezydenta” – mówił.

“Uważam, że wybór Krzysztofa Bosaka był słuszny. Znam go bardzo długo. Razem w Zielonej Górze rozpoczynaliśmy swoją działalność społeczno-polityczną. Jest kandydatem zdolnym do dotarcia i poszerzenia bazy wyborców Konfederacji” – podkreślił poseł Konfederacji.

“Generalnie posłowie PiS, a także innych ugrupowań w Sejmie mają zakaz podpisywania się pod projektami konkurencyjnych partii” – wyjaśnił trudności legislacyjne koła Konfederacji.

Działacz Ruchu Narodowego ostatnio porusza w Sejmie temat wydobycia miedzi zwłaszcza z województwa lubuskiego. W tej sprawie kontaktował się z posłem Jerzym Materną z PiS oraz marszałkiem województwa.

“Rozmawiałem nawet z posłem Materną wczoraj. Spotkaliśmy się wraz nim z Marszałek Polak (marszałek woj. lubuskiego Anna Maria Polak – red) i rozmawialiśmy na temat strategii dla woj. lubuskiego, temat miedzi również był tematem głośnym” – wyjawił Kamiński.

Radio Zielona Góra

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY