REKLAMA

Talibowie zestrzelili amerykański samolot wojskowy

REKLAMA

We wschodniej części Afganistanu doszło do zestrzelenia samolotu wojskowego. Talibowie chwalą się z zabicia wysokich rangą amerykańskich wojskowych. Na nagraniach z miejsca katastrofy widać samolot klasy Bombardier E-11A. Waszyngton nie potwierdził jeszcze tych informacji.

Obecny na miejscu katastrofy dziennikarz „Associated Press”, Tarik Ghazniwal, mówił w swojej relacji o widocznych dwóch spalonych ciałach. Informował o tym, że przód maszyny jest kompletnie spalony, a kadłub i ogon zniszczone. Do zdarzenia miało dojść 10 km od amerykańskiej bazy.

Zobacz także: Państwo Islamskie wzywa swoich bojowników do atakowania Żydów

Talibowie chwalą się z zabicia wielu amerykańskich wojskowych tym z wysoką rangą. Światową prasę o tym zdarzeniu poinformował rzecznik talibów, Zabihullah Mudżahid.

Dziennikarze próbując zweryfikować napływające informacje, spytali się rzecznik Dowództwa Centralnego USA Beth Riordan o tą sytuację. Odmawiała komentarza mówiąc tylko o analizie katastrofy przez amerykańskich specjalistów, dodając – „Nie wiadomo, czyj samolot uczestniczył w zdarzeniu”.

Już wcześniej o katastrofie samolotu w okolicach Ghanzi informowała agencja Reuters powołując się na trzy osoby z kręgu rządowych. Zdementowano również doniesienia o udziale w katastrofie samolotu cywilnego.

rmf24

REKLAMA

Komentarze