Śpiewak: “Konfederacja jest czysto antysemickim ugrupowaniem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/Fakty RMF FM

Prof. Paweł Śpiewak był gościem “Porannej rozmowy” w RMF FM. Gość redaktora Roberta Mazurka nazwał Konfederację “czysto antysemickim ugrupowaniem”.

Kolejny przedstawiciel środowisk żydowskich był gościem redaktora Roberta Mazurka. W “Porannej rozmowie” w RMF FM pojawił się tym razem prof. Paweł Śpiewak, ojciec coraz bardziej znanego Jana Śpiewaka. Rozmowa dotyczyła oczywiście w dużej mierze obchodów, które odbywają się w Auschwitz. Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W trakcie rozmowy gość redaktora Mazurka nazwał Konfederację “czysto antysemickim ugrupowaniem”.

Prof. Paweł Śpiewak powiedział, że Polacy muszą “pracować nad pamięcią”. “To co chcę powiedzieć nie dotyczy tylko Polski, ale jeżeli ugrupowanie Konfederacja, które jest czysto antysemickim ugrupowaniem…” – zaczął swój wywód Śpiewak. Na to uruchomił się prowadzący – “Konfederacja jest czysto antysemickie? Będzie pan miał za to proces. Tak tylko mówię” – wtrącił się redaktor Mazurek. “Dobrze, okej, proszę przeczytać Korwina-Mikke, zajrzeć do pism Krzysztofa Bosaka, tych jego utworów” – odpowiedział Śpiewak. Nie do końca wiadomo o jakie “utwory” chodzi.

ZOBACZ TAKŻE: “Moda na RAŚ się skończyła”. Gorzelik narzeka na Ślązaków

“Dzieje się to samo w całej Europie, edukacja dotyczącą Holocaustu nie przebiła się”, narzekał gość “Porannej rozmowy”. Znając polityków Konfederacji, którzy szybko reagują na takie rzeczy, redaktor Robert Mazurek ma rację, a prof. Paweł Śpiewak może spodziewać się procesu. Jak widać cały czas prawdziwe jest powiedzenie, że “Antysemitami nie są ci, którzy nie lubią Żydów, ale ci, których nie lubią Żydzi”. To kolejny atak na Konfederację. Związany jest on prawdopodobnie z poparciem Konfederacji dla projektu obywatelskiej ustawy #STOP447.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY