Ambasador Rosji: “Polska istnieje dzięki Związku Radzieckiemu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ambasador Rosji Siergiej Andriejew przekonuje, że Polacy zawdzięczają swoje istnienie dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. Mówił również, że to Armia Czerwona wyzwoliła nasz kraj spod okupacji niemieckiej.

Rosyjski ambasador przekonywał w krajowych mediach o długu do niespłacenia przez Polaków za to, że Związek Radziecki wyzwolił nasz kraj spod okupacji niemieckiej.

“Polska istnieje dzisiaj dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. Gdyby nie było tego zwycięstwa, to nie byłoby na tej ziemi ani Polski, ani Polaków. Wiadomo, jaki los wodzowie III Rzeszy gotowali temu krajowi i jego narodowi” – przekonywał Siergiej Andriejew.

Zobacz także: Przekaż 1 procent podatku na Marsz Niepodległości i wspieraj patriotyczne inicjatywy [SZCZEGÓŁY]

Wspominał także o długu, którego Polacy nie są w stanie spłacić – “Jeśli już mówić o długach, to Polska ma dług nie do spłacenia wobec Rosji i przed innymi państwami byłego Związku Radzieckiego”.

Ambasador powiedział także, że obecna agenda dyplomatyczna jest skonstruowana w taki sposób, aby o Rosji wypowiadano się tylko w złych słowach.

“Historia jest interpretowana tak, jakby nic dobrego dla Polski od Rosji nie pochodziło” – powiedział ambasador.

“Niezaprzeczalny fakt wyzwolenia i ocalenia przez Armię Czerwoną Polaków przed zniszczeniem przez nazistowskie Niemcy usiłuje się ukryć masą roszczeń historycznych wobec Rosji” – zakończył swoją wypowiedź Andriejew.

wp/interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY