[SONDAŻ] 4,6% dla Krzysztofa Bosaka w najnowszym sondażu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sondażownia Estymator wykonała kolejny sondaż prezydencki dla tygodnika “Do Rzeczy”. Krzysztof Bosak w sondażu tym uzyskał poparcie 4,6%.

Właściwie we wszystkich sondażach Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji, uzyskuje poparcie około 5%. To dobry wynik zważywszy na to, że wybory nie zostały jeszcze ogłoszone, a więc nie trwa jeszcze właściwa kampania prezydencka. Tym śmieszniej brzmi sondaż, w którym Krzysztof Bosak uzyskał 1% poparcia. Jak można było się spodziewać, reżimowe media bardzo ten sondaż podkreślały głosząc, że Krzysztof Bosak może “liczyć na 1%”. Kolejny sondaż pokazuje, że sondaż z 1% miał miało wspólnego z rzeczywistością.

W najnowszym sondażu Estymator dla tygodnik “Do Rzeczy” prowadzi oczywiście urzędujący obecnie prezydent kraju, Andrzej Duda. Ma on 47,1% poparcia. Poparcie dla niego, w porównaniu z ostatnim badaniem tej sondażowni, nieznacznie spadło. Druga jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska z 24,1%. Tutaj mamy z kolei o prawie 1,5 punktu procentowego więcej, niż w ostatnim sondażu. 9,3% chce zagłosować na lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysława Kosiniak-Kamysza.

ZOBACZ TAKŻE: Borys Budka nowym przewodniczącym PO. “Dziękuję za każdy głos”

Dalej jest kandydat lewicy, Robert Biedroń. Ma on 8,9% poparcia, co jak na miesiące ciągłego pompowania medialnego jest wynikiem raczej mizernym. W podobnej sytuacji jest inny “tolerancjonistyczny” kandydat, Szymon Hołownia. Kandydat wspierany przez wielu liberalnych dziennikarzy może liczyć na 5,6%. Wspomniany już kandydat sojuszu narodowców, tradycjonalistów i wolnościowców, Krzysztof Bosak, ma 4,6% poparcia. Jest to więc niewielki wzrost poparcia w porównaniu z ostatnim badaniem (0,3%). Będziemy informować o kolejnych sondażach prezydenckich.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY