Papież Franciszek zachęca do czytania Pisma Świętego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas niedzielnej homilii Papież Franciszek zachęcał wiernych do codziennej lektury Pisma Świętego. Ojciec Święty przekonywał o wartościach płynących prosto z Ewangelii. Na koniec rozdał kilkanaście egzemplarzy Biblii.

Papież Franciszek podczas kazania na niedzielnej Mszy Świętej odprawionej w Bazylice św. Piotra zachęcał wiernych, by codziennie czytać Pismo Święte nie ukrywając swojej wiary przed innymi.

“Czytajmy codziennie kilka wersetów z Biblii. Ewangelię trzymajmy otwartą na stoliku nocnym w domu, nośmy ją ze sobą w kieszeni, wyświetlajmy na telefonach komórkowych” – apelował Papież.

Zobacz także: [SONDAŻ] 4,6% dla Krzysztofa Bosaka w najnowszym sondażu

Ojciec Święty powiedział, abyśmy pozwoli Ewangelii do inspiracji – “Pozwólmy, aby Ewangelia inspirowała nas każdego dnia, a odkryjemy, że Bóg jest blisko nas, rozświetla nasze drogi oraz miłością prowadzi nasze życie na głębie”.

Przekonywał, że Słowo Boże wchodzi w nasze “zawisłości i ciemności”. Podał przykład Jezusa Chrystusa, który głosił ewangelię na peryferiach, wśród pogan i rybaków.

Na koniec rozdał 40 egzemplarzy Pisma Świętego osobom z różnych środowisk: biskupom, cudzoziemcom, księżom, żołnierzowi Gwardii Szwajcarskiej, nauczycielowi, ambasadorom różnych państw, ubogiemu czy też dziennikarzom.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY