Kamil Stoch wygrywa PŚ w Zakopanem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kamil Stoch wygrał po raz piąty zawody na Wielkiej Krokwi. Po trzecie miejsce sięgnął będący w znakomitej formie Dawid Kubacki dla którego jest to 9 podium z rzędu. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Piotr Żyła.

Po raz piąty Kamil Stoch sięgnął po zwycięstwo na skoczni w Zakopanem. Jest to również jego 35 wygrana w karierze. W pierwszej serii wielokrotny złoty medalista olimpijski skoczył 137,5 m plasując się na trzecim miejscu. W drugiej serii skoczył najdalej ze wszystkich zawodników, bo aż 140 metrów.

Zobacz także: Papież Franciszek zachęca do czytania Pisma Świętego

Drugi z Polaków, czyli Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii osiągając 140 metr na Wielkiej Krokwi. Natomiast w drugiej serii popsuł nieco swoją pozycję skacząc 133 metry. To starczyło, aby zdobyć 3. miejsce, a zarazem kontynuuje swoją znakomitą pasę dziewięciu miejsc na podium z rzędu.

https://twitter.com/pawelbae/status/1221474812796850180

Drugie miejsce na podium uzupełnił Austriak, Stefan Kraft skacząc odpowiednio 136 oraz 138 metrów.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki traci do liderującego Karla Geigera 107 punktów zajmując 4-tą pozycję. Natomiast Kamil Stoch plasuje się na 6-tym miejscu ze stratą 357 punktów do lidera.

TVP Sport

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY