Minister klimatu zaproponuje nowy podatek. Chodzi o opakowania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Minister klimatu chce zaproponować nowy podatek – nowy podatek dla producentów ma się pojawić na przełomie marca i kwietnia.

O sprawie szerzej informuje Puls Biznesu: “Ministerstwo Klimatu prowadzi prekonsultacje projektu ustawy, która wprowadzi w Polsce postulowany przez UE tzw. mechanizm rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP)” – czytamy w gazecie. Ministerstwo przedstawi projekt już na przełomie pierwszego i drugiego kwartału.

To nie pierwsze podwyżki, które czekają Polaków w nowym roku. W górę poszła również cena prądu. Nowa taryfa przewiduje, że cena prądu wzrośnie o 19,5-procent. Kolejne podwyżki będą czekały kierowców – tym razem w górę ceny diesla i autogazu.

Gminy zapowiedziały także wzrost opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więc również więcej za wywóz śmieci. Tymczasem przeciętna polska rodzina już płaci 3 tys. zł rocznie na usługi komunalne. Podwyżki wymusza oprócz zmian w prawie także sytuacja na rynku odpadowym.

Zdrożeje również alkohol i wyroby tytoniowe. Nowa zmiana podwyższa stawki akcyzy na alkohol etylowy i wyroby tytoniowe o 10 proc.: “Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY