REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia uspokaja Polaków przed chińskim koronawirusem

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia w osobie rzecznika Wojciecha Andrusiewicza uspokaja, że na dana chwilę w Polsce nie ma zagrożenia koronawirusem pochodzącym z Chin. Na świecie zmarło dotychczas 25 osób. Na Białorusi wykryto jeden przypadek z zarażoną turystką.

Rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz informuje, że Ministerstwo Zdrowia jest w stałym kontakcie z prezesem Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który monitoruje rozwój koronawirusa na świecie.

Zobacz także: Tytko o drastycznie zaniżonych cenach polskich surowców [WIDEO]

„Minister zdrowia uspokaja: nie ma na dziś zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem dla Polaków. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Główny Inspektorat Sanitarny. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski poprosił ministra Jarosława Pinkasa o bieżące raportowanie sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa” – zakomunikował Andrusiewicz.

Władze Chin izolują Wuhan

Jak informuje Narodowa Komisja Zdrowia Chin, dotychczas wykryto ponad 800 przypadków zarażeniem groźnym koronawirusem. Na obecną chwilę w wyniku powikłań zmarło 25 osób. Chińskie władze izolują Wuhan, które jest epicentrum choroby.

Na Białorusi wykryto przypadek zarażonej kobiety, która niedawno wróciła z Chin. Lekarze nie wykluczają, iż może być ona chora na tego wirusa, lecz jeszcze nie podjęto ostatecznych badań.

PR24

REKLAMA

Komentarze