Morawiecki o “gościnności” PiS: Przyjęliśmy najwięcej imigrantów na świecie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Premier Mateusz Morawiecki chwalił się w Tokio “gościnnością” Polski: Przyjęliśmy najwięcej tymczasowych imigrantów na świecie – mówił podczas wizyty w Japonii.

“Polska gospodarka, bezpieczeństwo i polska gościnność sprawiły, że Polska w 2017 r. przyjęła najwięcej tymczasowych imigrantów zarobkowych na świecie wg OECD.” – chwalił się Morawiecki w Tokio. Post opublikowany na Twitterze przez Kancelarię Premiera nie wzbudził jednak entuzjazmu internatów.

“Czytaj: “Dzięki nam Polska, mimo spadku bezrobocia wywołanego emigracją, pozostała znanym na świecie zagłębiem taniej siły roboczej” – piszą internauci, inni wprost oskarżają PiS i nazywają rządzących bandą oszustów: “Obiecywaliście zero imigrantów, a zrobiliście multi-kulti. Jesteście gorsi niż PO!”

Niedawno opublikowane szokujące dane Eurostatu. Wynika z nich, że Polska w 2018 roku wydała najwięcej w UE pierwszych zezwoleń na pobyt obywatelom spoza Wspólnoty – 635 tys., co stanowi aż 20 proc. wszystkich tych pozwoleń w całej Unii. Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY