REKLAMA

PiS już atakuje zbiórkę #STOP447. Czerwińska: „To jest bez sensu”

REKLAMA

Ledwie złożono podpisy pod projektem obywatelskiej ustawy #STOP447, a PiS już atakuje tę inicjatywę. Rzeczniczka prasowa PiS-u uznała, że jest „bez sensu”.

Przypomnijmy, że projekt obywatelskiej ustawy #STOP447 ma zabezpieczyć Polskę przed zakusami środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych czy Izraela, które domagają się od Polski zapłaty tak zwanych odszkodowań za mienie bezspadkowe. Ten niebywały skandal wywołał reakcję polskich patriotów, skupionych wokół Marszu Niepodległości. Roty Niepodległości stworzyły projekt ustawy, która zabezpieczy interesy Polski. Zebrano pod nią 200 tysięcy podpisów.

Podpisy i projekt ustawy zostały złożone wczoraj w Kancelarii Sejmu. Wsparcie dla tej inicjatywy po raz kolejny wyrazili posłowie Konfederacji. Robert Bąkiewicz, lider Rot i całej inicjatywy #STOP447 powiedział „sprawdzam” wobec polskich polityków, w szczególności z deklaratywnie patriotycznego Prawa i Sprawiedliwości. Wychodzi na to, że politycy PiS nic sobie jednak z tego nie robią. Do sprawy odniosła się już rzecznika prasowa PiS-u, posłanka Anita Czerwińska.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjskie służby uznały herb Ukrainy na symbol ekstremistyczny

Uznała ona całą inicjatywę #STOP447 za bezsensowną. Według tej polityk mamy wierzyć, że tylko „Partia” da nam bezpieczeństwo, a nie zmiany w prawie. „Każda ustawa może zostać zmieniona, jeśli taka będzie wola Sejmu. Jedynie większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne”. Wychodzi więc na to, że zgodnie z przewidywaniami wielu, „wstający z kolan” rząd Prawa i Sprawiedliwości ma zamiar nadal klęczeć.

REKLAMA

Komentarze